top of page

Zeytin Dünyasına Hoş Geldiniz.

Zeytinin etrafında bir araya gelerek toplanmak gibisi yok.


Renkler, gölgeler, esintiler, arkadaşlıklar ve yüzyıllarca yaşacak olan zeytin ağaçlarının şahitliği... Farkındalığı artmış İnsanlar için heyecen verici olması yadsınamaz.. Ama biz insanlar bilinçli veya değil, onların gözleminden ve şahitliğinden uzak kalamıyoruz. Onların sabırla zamana bizlerden daha fazla meydan okumalarını hissedebilmek hayranlığımızı arttırıyor.

Bizim için yolculuk, zeytine tutkumuzun ateş aldığı 2003 yılında başladı. Bu yılda oğlumuz Sinan dünyaya gözlerini açıp, ilk haykırışını yankılandırdı. Bizim için 2003 mutlu anları taşıyan bir yıl olarak imazısını attı. Bu durumun şükranlığı ile iyi niyetli adımlarımızın başlangıcını için bir motivasyonun da sahibi olduk ve böylece zeytin yolculuğumuz başladı. Yaşam bizler için tıpkı bir inci kolyenin taneleri gibi mutlu, neşeli ve heyecanlı anları ve kaçınılmaz olarak zaman zaman da hüsranlı anılardan oluşuyor.

Bildiğini gibi başarısızlıklarınızla nasıl başa çıktığınız, hayattaki başarılarımız belirler. İşte bu yolculuk bizlere nice güzel ve üretlenlik dolu günlerin başarılarını taşımaktadır. Zaman zaman bu yolculuğa neden çıktığımızı ve gereksizliği konusunda yaşanan hayal kırıklıklarının ardından pek çok kez dile getirdik. Aslında herşey güllük ve gülistanlın değildi. Bu gün için de bu geçerlilğini korumaktadır.

Tarım ve zeytin üreticiliği konundaki cahilliğimiz ve üzerine eklenen tecrübesizliğimizle zaman zaman pes etme noktasına defalarca geldik. Ancak her zorluk tutku ve sabırla aşıldıkça doğanın ne kadar öğretici bir usta olduğunu yavaşça anlamaya başladım. Hızla alınan kararların etkilerinii ve başarılı sayılmayacak sonuçlarını görerek direnebilmek büyük bir çaba gerektirdi.

Neydi bizi yaşadığımız nice başarısızlıklara rağmen, zeytin konusu üzerinde tutkumuzu tazeleyen ? Zaman zaman hep bunu düşünür oldum. Hala da bu sorunun cevabını bulmaya çalışıyorum.

Belkide başarısızlıklardan başarının doğduğuna olan inancımız bizi bu noktaya getirmiş olabilir.

Featured Posts
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page